ZAKŁADANIE

Trawnik z nasion

Jest to podstawowa metoda zakładania trawnika. Jest ona najtańsza, ale niestety dość długotrwała. Tak naprawdę trawnik w pełni spełnia oczekiwania dopiero w kolejnym sezonie po jego założeniu (choć zaczyna kiełkować już 5-20 dni od wysiewu). Największymi wrogami tak założonego trawnika są: ulewny deszcz, który wymywa nasiona; ptaki, które chętnie się u nas pożywią; chwasty, które nawet w najlepiej przygotowanym terenie na pewno zaczną kiełkować. Najważniejszym zabiegiem już od momentu wysiania nasion jest regularna podlewanie nawet kilka razy dziennie. Może to za nas wykonać automatyczny system nawadniania.

Trawnik z rolki

Trawnik z rolki to idealne rozwiązanie dla osób, które w bardzo krótkim czasie chcą uzyskać zielony dywan. Wprawdzie ta opcja jest bardziej kosztowna niż trawnik z siewu, ale nie trzeba się martwić o ulewne deszcze, ptaki wydziobujące nasiona czy kiełkujące chwasty. Efekt jest natychmiastowy!

Oczywiście trawnik z rolki, aby pozostał ładny i zdrowy wymaga zabiegów pielęgnacyjnych tak jak każdy trawnik. W tym przede wszystkim koszenia, nawożenie i nawadniania. 

Comments are closed.